Sauna

Lidya Park Termal Otelimizde bulunan termal hamam ve konaklama’nın yanı sıra sizlere Türk Hamamı, Sauna ve Buhar odası hizmetimiz ile de hizmet sağlamaktayız..
Buhar ile yapılan sauna, vücudu nezle, grip veya bronşit gibi bağışıklık sistemini baz alan hastalıklara karşı koruma altına alır. Verilen yüksek ısı, kan hücrelerinin artmasını amaçlarken diğer yandan da virüs ve mikrop gibi çeşitli zararlı etkenleri vücudunuzdan uzaklaştırır. Bu sayede hastalıklara yakalanma riskiniz de minimum düzeye indirgenmiş olur.

Zihin ve beden için rahatlatıcı bir etki sunan sauna, sağlıklı yaşam için gerekli olan bir aktivitedir.

Gerekli ısı düzeyi ile yapılan sauna, ilk olarak ter yoluyla vücudun gevşemesine yardım eder. Ter yardımıyla vücudun üzerindeki toksinler temizlenirken diğer yandan da içerideki kimyasallar dışarı atılmış olur. Hem beden hem de ruh sağlığı için son derece yararlıdır. Ancak yapılırken aşırıya kaçmadan belirli zaman diliminde yapmak gereklidir.

Saunanın Sağlık Açısından Faydaları

.Eski çağlardan günümüzde kadar cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan sauna, alternatif tedavi yöntemi olarak bilinir. Cilt üzerindeki gözeneklerinin açılmasını sağladığı için hücre yenilenmesi üzerinde de oldukça büyük etkiye sahiptir. Cilt üzerinde olan bir diğer etkisi ise kılcal damarlar üzerindeki dolaşımı artırmasıdır. Kan dolaşımı arttığı için cilt daha pürüzsüz ve bakımlı görünür. Ayrıca dokuları güçlendirerek kırışık oluşumu konusunda da önleyici bir etki sunar. Işıltılı, sağlıklı ve temiz bir cilt için dilediğiniz zaman Lidya Park Termal Otel de Türk hamamı termal su ve sauna nın gücüyle tanışabilirsiniz.

Yüksek ısıda uygulanan sauna ve Termal su hamam, yağ yakımına katkıda bulunduğu için direkt olarak kaslarınızın yoğunluğu üzerinde de fayda sağlar. Kan sirkülasyonunu artırır ve vücudu yeni bir görüntüye kavuşturur. Böylelikle kaslarda yer alan yağ oranı dengelendiği için vücudunuz daha estetik ve orantılı görünür.

Sauna‘nın başlıca faydalarından birisi de zayıflama üzerinedir. Saunanın ısısı arttıkça kalp atışı da artacak ve böylelikle kişinin daha çabuk kilo vermesi hızlanacaktır ayrıca termal hamamda bulunan termal su ile çok daha faydalı bir hale gelmektedir

Buhar ile yapılan sauna, vücudu nezle, grip veya bronşit gibi bağışıklık sistemini baz alan hastalıklara karşı koruma altına alır. Verilen yüksek ısı, kan hücrelerinin artmasını amaçlarken diğer yandan da virüs ve mikrop gibi çeşitli zararlı etkenleri vücudunuzdan uzaklaştırır. Bu sayede hastalıklara yakalanma riskiniz de minimum düzeye indirgenmiş olur.

Dengeli ve düzenli olarak uygulanan ısı işlemi, vücudun terlemesine ve kanda yer alan ısının deri yüzeyine çıkmasına yardım eder. Dolayısıyla yapılan sauna faaliyetleri, vücudun içerisinde bulunan toksinlerin deri ve ciltten dışarı atılmasını sağlayarak derinlemesine bir temizlik imkanı tanır.

Sauna ve Buhar Odası

Sauna Buhar Odası ve Türk hamamı kullanmanın sağlığa faydaları saymakla bitmeyecek hususlardır desek mübalağa yapmış olmayız. Siz de düzenli Türk hamamı ve sauna kullanımı ile bu faydalardan istifade edebilirsiniz.

Saunalar, sıcaklığı 70° ila 100° C arasında tutulan odalardır. Bu odaları kullanan bireyler, sıcaklık ve nemim etkisi ile kısa sürede terlemeye başlar. Geleneksel Fin sauna sistemlerinde nem oranı % 10-20 arasında iken bu oran Türk saunalarında daha yüksektir.

Otelimizde bulunan Türk hamamı, Sauna ve Buhar Odasından Otel misafirlerimiz ÜCRETSİZ Yararlanabilmektedir, Aile Hamamı Müşterilerimize özel havuz ve saunalar vardır
Otel Harici Türk Hamamı Müşterilerimiz ücretli olarak faydalanabilmektedir